آیا مثلث برمودا هنوز یک معما است,این مقاله شما را با مثلث برمودا و مسائل پیرامون آن آشنا میکند.
بیائید دقیقا از همین ابتدا این را از سر خودمان بپرانیم: مثلث برمودا چرند است. به هیچ وجه هواپیماها و قایق ها، نسبت به آن میزانی در بخش های دیگر جهان گم می شوند، در فضای بین پورتوریکو، فلوریدا و برمودا گم نمی شوند ـ اصلا هیچ اهمیت آماری برای این منطقه وجود ندارد. با وجودی که مکانیزم های طبیعی بسیاری وجود دارد که می تواند قایق ها را در اقیانوس غرق کند، اما تقریبا هیچ کدام آز آن‌ مکانیزم ها در مثلث برمودا وجود ندارد.

با وجود این، برمودا دوباره خبرساز شد. گرچه در ابتدا برای یک بار دیگر، توضیحات بی معنی ساده در پس این اسطوره را تقویت کردیم، اما خوشبختانه برای اولین بار در سال‌هاست که گزارش ها در واقع نشان می دهد که به سادگی این پدیده وجود ندارد. کارل کروزلنیکی ـ یک فرد علمی خوش بیان معروف از استرالیا در طی مصاحبه ای اشاره می کند: « تعداد کشتی ها و هواپیماهایی که در این منطقه ناپدید می‌شوند بر اساس درصد مشابه با هر جای دیگری در جهان است. در واقع اینجا نزدیک به استوا است، بخش ثروتمندی از جهان، بنابراین ترافیک زیادی وجود دارد.»

طبق گفته کروزلنیکی افسانه‌ی پشت مثلث برمودا زمانی شروع شد که بین جنگ جهانی اول و دوم، چندین گردان خبرساز ارتش ـ و پس از آن مأموریت های نجات آنها ـ در این منطقه غرق شدند. در واقعیت، آب و هوای وحشتناک و هواپیماها و قایق های غیرمحکم مسئول بسیاری از ناپدیدشدن ها هستند. بعضی از خلبانانی که در طول روز گم شده بودند نیز سابقه‌ی اشتباهات فاجعه باری داشتند، از جمله گم شدن مکرّر، نوشیدن زیاد قبل از پرواز، و حتی عدم استفاده از تجهیزات هوانوردی مناسب روی کشتی.

در بسیاری از موارد اجساد و لاشه‌ها هرگز پیدا نشد اما این موضوع با توجه به اینکه حجم عظیمی از آب وجود دارد که فوق العاده عمیق هم است، تعجب آور نیست. حتی امروزه با وجود پیشرفت های گسترده در تکنولوژی شناسایی و ردیابی، بقایا و لاشه های هواپیماها و قایق ها به ندرت پیدا می شود. با این وجود، این ترکیب از گم شدن خدمه‌ و ناپدیدشدن های بسیار تبلیغاتی باعث ایجاد افسانه شد. با وجود این واقعیت که مدت زیادی است معلوم شده که هیچ چیز غیر طبیعی و عجیب و غریبی در مورد منطقه برمودا وجود ندارد اما بسیاری از فرضیه‌ها تلاش دارند این ناپدیدشدن ها را «توضیح دهند» ـ و این فرضیه ها از علمی گرفته تا عجیب و غریب را شامل می شوند.

اخیرا مردم بیان داشته اند که حباب های متان که از مخازن یخ زده‌ی زیر دریا بالا می آیند، قایق ها را می بلعند. گرچه از لحاظ علمی این موضوع تا حدودی قابل قبول است اما مشکلی دارد: هیچ ذخایر متانی در زیر این مثلث وجود ندارد. به طور خلاصه، هیچ یک از سازمان های علمی معتبر، مثلث برمودا را چیزی حقیقی و با اصالت نمی دانند. بنابراین خوشایندتر است که برای یک بار هم که شده هر فرد ِ دیگری هم این گونه فکر کند.

 

برگرفته از: iflscience.com – bigbangpage.com
گردآوری و تنظیم: پرشین آکادمی