فرهنگستان زبان و ادب فارسی
استاد موسی اسوار
عضو پیوستۀ جدید فرهنگستان زبان و ادب فارسی
 
بر اساس مادۀ ۴ اصلاحی اساسنامۀ فرهنگستان زبان و ادب فارسی، شورای فرهنگستان می‌تواند با شرایط مذکور در مادۀ ۳ اساسنامه، اعضای پیوستۀ ایرانی فرهنگستان را انتخاب و جهت صدور حکم به رئیس جمهوری معرفی کند.
    بر این اساس شورای فرهنگستان زبان و ادب فارسی در چهارصد و پنجاه و چهارمین نشست خود در تاریخ ۹۵/۱۰/۲۰ به عضویت پیوستۀ استاد موسی اسوار رأی داد و دکتر غلامعلی حداد عادل، رئیس فرهنگستان، طی نامه‌ای، نتیجۀ رأی‌گیری شورای فرهنگستان زبان و ادب فرسی را جهت صدور حکم از طرف جناب آقای دکتر حسن روحانی، ریاست عالیۀ فرهنگستان‌های جمهوری اسلامی ایران، به ریاست جمهوری ارسال کرد. پس از آن، در تاریخ سه‌شنبه، بیست‌ویکم شهریورماه ۱۳۹۶، دکتر حسن روحانی در حکمی استاد موسی اسوار را به‌عنوان عضو پیوستۀ فرهنگستان زبان و ادب فارسی منصوب کرد. متن حکم حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی به این شرح است:
بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم
جناب آقای موسی اسوار
در اجرای مادۀ (۴) اصلاحی اساسنامۀ فرهنگستان زبان و ادب فارسی، مصوب ۱۳۷۰/۱۲/۲۷ شورای عالی انقلاب فرهنگی و بنا به انتخاب شورای آن فرهنگستان، به‌موجب این حکم به‌عنوان «عضو پیوستۀ فرهنگستان زبان و ادب فارسی» منصوب می‌شوید.
توفیق جناب‌عالی و سایر اعضای محترم آن فرهنگستان را در انجام وظایف محوله با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید از خداوند متعال مسئلت می‌نمایم.
حسن روحانی           
رئیس جمهوری اسلامی ایران
 

تمامی حقوق این وبگاه متعلق به فرهنگستان زبان و ادب فارسی است ©