امروز جمعه ՝ 1396/06/31    ■ Fri, Sep 22, 2017     
اندازه نوشته   A | A
آخرین اخبار 
آیین‌نامۀ نهایی جایزۀ فرهنگستان به مطبوعات
رسانه‌ها با مخاطبان پرشمار و میدان وسیع حضور و تأثیرگذاری خود می‌توانند در نگاهبانی از زبان فارسی و بهبود آن نقشی بی‌بدیل ایفا کنند. فرهنگستان زبان و ادب فارسی، با نگاهی به جایگاه رسانه‌ها در پاسداری از زبان و ادب فارسی، از سال ۱۳۹۲بر آن شد تا با استفاده از فرصت برپایی نمایشگاه مطبوعات، به ارزیابیِ مطبوعات از حیث رعایت قواعد و ض ...

پیام دکتر حداد عادل به دوازدهمین همایش انجمن ترویج زبان و ادب فارسی
چهارشنبه، پانزدهم شهریورماه ۱۳۹۶، دوازدهمین همایش بین‌المللی انجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی، با حضور استادان برجسته و پژوهشگران حوزۀ زبان و ادب فارسی، در دانشگاه رازی کرمانشاه آغاز به کار کرد. آشنایی با پژوهش‌های جدید در گسترۀ زبان و ادب فارسی، گفت‌وگو و تبادل نظر در عرصه‌های گوناگون زبان و ادب فارسی، ترغیب پژوهشگران جوان به ژر ...

رونمایی کتاب هزارواژۀ پزشکی در تاجیکستان
جمعه، بیست‌وچهارم شهریورماه ۱۳۹۶، مراسم رونمایی کتاب هزارواژۀ پزشکی به چهار زبان با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و اندیشمندان ایرانی و تاجیکی، در شهر دوشنبه، پایتخت تاجیکستان، برگزار شد.

استاد موسی اسوار، عضو پیوستۀ جدید فرهنگستان زبان و ادب فارسی
بر اساس مادۀ ۴ اصلاحی اساسنامۀ فرهنگستان زبان و ادب فارسی، شورای فرهنگستان می‌تواند با شرایط مذکور در مادۀ ۳ اساسنامه، اعضای پیوستۀ ایرانی فرهنگستان را انتخاب و جهت صدور حکم به رئیس جمهوری معرفی کند.
آخرين به روز رسانی ۱۳۹۶/۳/۳۰ - ۱۰:۳۲ نسخه قابل چاپ
فراخوان جایزۀ کتاب سال و جایزۀ جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران
 
سی و پنجمین دورۀ جایزۀ کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در بهمن‌ماه ۱۳۹۶ برگزار خواهد شد.
    دبیرخانۀ جایزۀ کتاب سال با اعلام این خبر از پدیدآوردگان و مصصحان و مترجمان و ناشران دعوت کرده است، ضمن ثبت‌نام برای حضور در این جشنواره، کتاب‌های پیشنهادی خود را به دبیرخانۀ کتاب سال معرفی کنند.
    علاقه‌مندان می‌توانند حداکثر تا پایان شهریورماه سال جاری، با مراجعه به وبگاه جایزۀ کتاب سال، به نشانی www.ketabsal.ir آثار پیشنهادی خود را به دبیرخانۀ جایزۀ کتاب سال بفرستند.
    همچنین، در خبری دیگر، دبیرخانۀ جایزۀ جهانی کتاب سال فراخوان برگزاری بیست و پنجمین دورۀ این جشنواره را اعلام کرده است. بر این اساس، دبیرخانۀ جایزۀ جهانی کتاب سال از تمامی ناشران و پدیدآورندگان و صاحب‌نظران دعوت کرده است تا یک نسخه از کتاب مورد نظر خود را به این دبیرخانه ارسال نمایند. 
    علاقه‌مندان می‌توانند برای آگاهی از شرایط شرکت در این جشنواره و نحوۀ ارسال آثار پیشنهادی، به وبگاه جایزۀ جهانی کتاب سال، به نشانی www.bookaward.ir مراجعه کنند. 
 
تاريخچه   |    اساسنامه   |    دربارۀ وبگاه   |    نشر آثار   |    خبرنامهٔ گروه آموزش زبان و ادبیات فارسی