امروز شنبه ՝ 1396/04/31    ■ Sat, Jul 22, 2017     
اندازه نوشته   A | A
آخرین اخبار 
چهارصد و پنجاه و هفتمین نشست شورا
دوشنبه، بیست و ششم تیرماه ۱۳۹۶، چهارصد و پنجاه و هفتمین نشست شورای فرهنگستان زبان و ادب فارسی، با حضور اعضای پیوسته و وابسته و مدیران گروه‌های علمی فرهنگستان، به ریاست دکتر غلامعلی حداد عادل، در تالار دکتر شهیدی برگزار شد. اعلام تأثر فرهنگستان از درگذشت دکتر دادخدا سیم‌الدین، عضو پیوستۀ غیرایرانی (تاجیک) فرهنگستان، قرائت نا ...

دومین همایش آموزش زبان و ادبیات فارسی
چهارشنبه، بیست و یکم تیرماه ۱۳۹۶، دومین همایش ملی آموزش زبان و ادبیات فارسی، در مرکز آموزش زبان فارسی دانشگاه فردوسی مشهد، با حضور استادان و پژوهشگران داخلی و خارجی برگزار شد. اولین دورۀ این همایش، به ابتکار انجمن علمی زبان و ادبیات فارسی، در دانشگاه تربیت مدرس انجام شد. در همایش امسال بیست سخنران در سه نشست تخصصیِ بررسی منابع ...

گروه آموزش زبان و ادبیات فارسی و آموزش مربیان استان خوزستان
یکشنبه، هجدهم تیرماه ۱۳۹۶، گروه آموزش زبان و ادبیات فارسی، طی یک برنامۀ آموزشی دوروزه، چهل نفر از مدرسان مناطق دوزبانۀ استان خوزستان را به مدت ۱۶ ساعت، با اصول و مبانی دوزبانگی آشنا کرد. اين برنامه به‌منظور تربیت مربي و مدرس براي گروه آموزشی مدارس نوبنیاد مؤسسۀ راه ایمان در شعيبيۀ استان خوزستان و در محل مجتمع آموزشی بانو امین اج ...

انتشار ترجمۀ آلمانی شاهنامه
دکتر نصرت‌الله رستگار، محقق ایرانی و بازنشستۀ فرهنگستان علوم اتریش و دانشگاه وین، تصحیح ترجمۀ آلمانی بخشی از شاهنامه را به پایان رسانده است.
آخرين به روز رسانی ۱۳۹۶/۳/۳۰ - ۱۰:۳۲ نسخه قابل چاپ
فراخوان جایزۀ کتاب سال و جایزۀ جهانی کتاب سال جمهوری اسلامی ایران
 
سی و پنجمین دورۀ جایزۀ کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در بهمن‌ماه ۱۳۹۶ برگزار خواهد شد.
    دبیرخانۀ جایزۀ کتاب سال با اعلام این خبر از پدیدآوردگان و مصصحان و مترجمان و ناشران دعوت کرده است، ضمن ثبت‌نام برای حضور در این جشنواره، کتاب‌های پیشنهادی خود را به دبیرخانۀ کتاب سال معرفی کنند.
    علاقه‌مندان می‌توانند حداکثر تا پایان شهریورماه سال جاری، با مراجعه به وبگاه جایزۀ کتاب سال، به نشانی www.ketabsal.ir آثار پیشنهادی خود را به دبیرخانۀ جایزۀ کتاب سال بفرستند.
    همچنین، در خبری دیگر، دبیرخانۀ جایزۀ جهانی کتاب سال فراخوان برگزاری بیست و پنجمین دورۀ این جشنواره را اعلام کرده است. بر این اساس، دبیرخانۀ جایزۀ جهانی کتاب سال از تمامی ناشران و پدیدآورندگان و صاحب‌نظران دعوت کرده است تا یک نسخه از کتاب مورد نظر خود را به این دبیرخانه ارسال نمایند. 
    علاقه‌مندان می‌توانند برای آگاهی از شرایط شرکت در این جشنواره و نحوۀ ارسال آثار پیشنهادی، به وبگاه جایزۀ جهانی کتاب سال، به نشانی www.bookaward.ir مراجعه کنند. 
 
تاريخچه   |    اساسنامه   |    دربارۀ وبگاه   |    نشر آثار   |    خبرنامهٔ گروه آموزش زبان و ادبیات فارسی