امروز چهارشنبه ՝ 1396/06/29    ■ Wed, Sep 20, 2017     
اندازه نوشته   A | A
آخرین اخبار 
آیین‌نامۀ نهایی جایزۀ فرهنگستان به مطبوعات
رسانه‌ها با مخاطبان پرشمار و میدان وسیع حضور و تأثیرگذاری خود می‌توانند در نگاهبانی از زبان فارسی و بهبود آن نقشی بی‌بدیل ایفا کنند. فرهنگستان زبان و ادب فارسی، با نگاهی به جایگاه رسانه‌ها در پاسداری از زبان و ادب فارسی، از سال ۱۳۹۲بر آن شد تا با استفاده از فرصت برپایی نمایشگاه مطبوعات، به ارزیابیِ مطبوعات از حیث رعایت قواعد و ض ...

پیام دکتر حداد عادل به دوازدهمین همایش انجمن ترویج زبان و ادب فارسی
چهارشنبه، پانزدهم شهریورماه ۱۳۹۶، دوازدهمین همایش بین‌المللی انجمن ترویج زبان و ادبیات فارسی، با حضور استادان برجسته و پژوهشگران حوزۀ زبان و ادب فارسی، در دانشگاه رازی کرمانشاه آغاز به کار کرد. آشنایی با پژوهش‌های جدید در گسترۀ زبان و ادب فارسی، گفت‌وگو و تبادل نظر در عرصه‌های گوناگون زبان و ادب فارسی، ترغیب پژوهشگران جوان به ژر ...

رونمایی کتاب هزارواژۀ پزشکی در تاجیکستان
جمعه، بیست‌وچهارم شهریورماه ۱۳۹۶، مراسم رونمایی کتاب هزارواژۀ پزشکی به چهار زبان با حضور جمعی از اهالی فرهنگ و اندیشمندان ایرانی و تاجیکی، در شهر دوشنبه، پایتخت تاجیکستان، برگزار شد.

استاد موسی اسوار، عضو پیوستۀ جدید فرهنگستان زبان و ادب فارسی
بر اساس مادۀ ۴ اصلاحی اساسنامۀ فرهنگستان زبان و ادب فارسی، شورای فرهنگستان می‌تواند با شرایط مذکور در مادۀ ۳ اساسنامه، اعضای پیوستۀ ایرانی فرهنگستان را انتخاب و جهت صدور حکم به رئیس جمهوری معرفی کند.
آخرين به روز رسانی ۱۳۹۵/۳/۹ - ۱۳:۵۱ نسخه قابل چاپ
منتخب جلسات کارگروه اقتصاد فرهنگستان در رادیو اقتصاد
 
رادیو اقتصاد، از روز شنبه، هشتم، تا پنج‌شنبه، سیزدهم خردادماه 1395 برنامۀ «اقتصاد، حوالی فرهنگ» را با همکاری فرهنگستان زبان و ادب فارسی پخش می‌کند.
    در این برنامه بخش‌های برگزیده‌ای از جلسات کارگروه اقتصادِ گروه واژه‌گزینی فرهنگستان زبان و ادب فارسی که به‌منظور معادل‌سازی برای واژه‌های بیگانه در حوزۀ اقتصاد تشکیل شده است، پخش خواهد شد. برنامۀ «اقتصاد، حوالی فرهنگ» هر شب از ساعت 22:00 تا 23:00 از رادیو اقتصاد، بر روی موج اِف‌اِم، ردیف 98 مگاهرتز تقدیم علاقه‌مندان می‌شود. پخش اصلیِ این برنامه در روزهای زوج و تکرار آن در روزهای فرد خواهد بود.
 
تاريخچه   |    اساسنامه   |    دربارۀ وبگاه   |    نشر آثار   |    خبرنامهٔ گروه آموزش زبان و ادبیات فارسی