امروز جمعه ՝ 1396/07/28    ■ Fri, Oct 20, 2017     
اندازه نوشته   A | A
آخرین اخبار 
واژه‌گزینی و کارکردهای چندگانۀ آن
دوشنبه، هفدهم مهرماه ۱۳۹۶، دکتر کریستین گالینسکی، اصطلاح‌شناس و رئیس مرکز بین‌المللی اصطلاح‌شناسی (اینفوترم) در فرهنگستان زبان و ادب فارسی سخنرانی خواهد کرد.

تبریک رئیس فرهنگستان به اعضای آکادمی علم‌های تاجیکستان
هم‌زمان با روز زبان دولتی در جمهوری تاجیکستان (۵ اکتبر/ ۱۳ مهر)، دکتر غلامعلی حداد عادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، با ارسال لوحی، انتخاب اعضای جدید پیوسته و وابستۀ آکادمی علم‌های جمهوری تاجیکستان را در رشته‌های ادبیات و تاریخ و زبان‌شناسی تبریک گفت.

آغاز سومین دورۀ کارشناسی ارشد واژه‌گزینی و اصطلاح‌شناسی
دوشنبه، سوم مهرماه ۱۳۹۶، سومین دورۀ کارشناسی ارشد رشتۀ واژه‌گزینی و اصطلاح‌شناسی در پژوهشکدۀ مطالعات واژه‌گزینی فرهنگستان زبان و ادب فارسی آغاز شد.

پیام فرهنگستان به مناسبت روز شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد شهریار
بیست‌وهفتم شهریورماه، روز شعر و ادب فارسی و روز بزرگداشت شاعر گران‌قدر، استاد سیّد محمدحسین شهریار را گرامی می‌داریم و این روز را به همۀ فارسی‌زبانان و دوستداران شعر فارسی تبریک می‌گوییم.
آخرين به روز رسانی ۱۳۹۶/۵/۱۷ - ۰۹:۲۲ نسخه قابل چاپ
پیام تسلیت دکتر حداد عادل به مناسبت درگذشت دکتر گلستانیان
 
سه‌شنبه، سوم مردادماه ۱۳۹۶، دکترنعمت‌الله گلستانیان، استاد پیش‌کسوت فیزیک و عضو سابق کارگروه فیزیک فرهنگستان زبان و ادب فارسی، در سن ۸۳سالگی دار فانی را وداع گفت. به همین مناسبت دکتر غلامعلی حداد عادل، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی، در پیامی درگذشت این استاد فرزانه را تسلیت گفت. متن پیام مذکور بدین شرح است:
بسمه‌تعالی
درگذشت استاد ارجمند و پیش‌کسوت فیزیک کشور، شادروان دکتر نعمت‌الله گلستانیان، نویسنده و مترجم و عضو سابق گروه واژه‌گزینی فیزیک فرهنگستان زبان و ادب فارسی، مایۀ دریغ و تأسف شد.
    آثار ارزشمندی که از ایشان بر جای مانده یادآور خدمات بی‌شائبۀ آن استاد فقید در این عرصه خواهد بود. فرهنگستان درگذشت ایشان را به جامعۀ فیزیک کشور و به بازماندگان ایشان تسلیت می‌گوید و برای آن فقید سعید از خداوند طلب رحمت وآمرزش روان می‌کند.
غلامعلی حداد عادل
 
تاريخچه   |    اساسنامه   |    دربارۀ وبگاه   |    نشر آثار   |    خبرنامهٔ گروه آموزش زبان و ادبیات فارسی